17 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, której celem było zwiedzenie Orientarium oraz Centrum Nauki i Techniki.
Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo wschodniej. Największą atrakcją jest podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym można obserwować przepływające nad głowami m.in. płaszczki i rekiny.
Orientarium jest częścią łódzkiego zoo, więc młodzież mogła również poobserwować różne gatunki zwierząt z całego świata.
Zwiedziliśmy również Centrum Nauki i Techniki, w którym znajdują się ścieżki dydaktyczne:

  • „Przetwarzanie energii” — to najbardziej unikatowa część wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoli prześledzić nie tylko historię byłej elektrowni znajdującej się w Łodzi, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu
  • Mikroświat — makroświat”, tutaj pokazywane jest to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. Centrum Nauki i Techniki EC1 ujawnia najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.

Na koniec udaliśmy się na krótki spacer ulicą Piotrkowską, która jest symbolem Łodzi i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie.
Opiekunami wycieczki były: pani Małgorzata Flis, pani Ewa Okinczyc oraz pani Renata Wagner-Siwiec.

Małgorzata Flis