9 i 10 maja zespół 10 uczniów z naszej szkoły uczestniczył w wyjeździe do firmy „RoboLab” do Rzeszowa – https://robolab.edu.pl/. Pod okiem doświadczonych instruktorów oraz opiekunów naszej szkoły zespół pod nazwą „Sprytne chłopaki z ZS2” poznawał tajniki projektowania elementów 3D, wydruku 3D oraz projektowania zdalnie sterowanego robota. Po dniu teorii przyszedł czas na działanie. W piątek nasza ekipa zbudowała zdalnie sterowanego, jeżdżącego i skręcającego robota, wyposażonego w działko strzelające z piłeczek. Wszystko działające zgodnie z programem komputerowym sterującym minikontrolerem Arduino. Była fajna zabawa, nauka i satysfakcja. Próba generalna zakończyła się sukcesem. Zdalnie sterowany z „pada” robot, wykonywał wszystkie polecenia zgodznie z programem i założeniami projektu.

Ale to nie koniec przygody z robotami. Teraz nasz zespół „Sprytne chłopaki z ZS2” będzie budował robota, który weźmie udział w zawodach TaskHunters na jesień tego roku.

Skład zespołu:

 1. Konrad Tomczyk
 2. Kacper Kamiński
 3. Wiktor Wieczorek
 4. Bartek Stępień
 5. Maciej Grosiak
 6. Piotr Podpora
 7. Adrian Bałdys
 8. Hubert Barnaś
 9. Mateusz Wdowiak
 10. Michał Koper

Opiekunowie:

 1. Mariusz Wołosz
 2. Janusz Zarzycki

Zespołowi życzymy powodzenia podczas realizacji projektu i sukcesu na zawodach.

Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia 🙂