Siedmioosobowa grupa naszych uczniów miała okazję uczestniczyć w wycieczce do Warszawy na zaproszenie p. Zbigniewa Chmielowca – Posła na Sejm RP. Darmowa wycieczka była nagrodą za udział w konkursie wiedzy o Sejmie RP, który odbył się kilka miesięcy temu w SOK. W autokarze spotkaliśmy innych uczestników konkursu ze szkół podstawowych, licealnych i technikum z terenu Powiatu Tarnobrzeskiego. Zgodnie z planem, najpierw zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. W czasie dwóch godzinach spędzonych w muzeum mogliśmy poznać dzieje mieszkańców Warszawy w czasie II wojny oraz tragedię Powstania. Głównym punktem wycieczki było wejście do  Sejmu RP. Po odebraniu przepustek i kontroli bezpieczeństwa, powitała nas pani przewodnik, która przybliżyła nam dzieje sejmu, historię polskiego parlamentaryzmu i zasady funkcjonowania władzy ustawodawczej oraz oprowadziła nas po znanych z transmisji  telewizyjnych miejscach z Salą Posiedzeń na czele. Miłym akcentem za zakończenie dnia był obiad w restauracji sejmowej.
Dziękujemy posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi za  ufundowanie wycieczki i zaproszenie do Warszawy.