W dniu 07.12.2023r uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie wzięli udział w IV Gali Wolontariatu „Napędzamy Do Działania – Barwy Wolontariatu”, zorganizowana przez Fundację Q.
Podczas gali prowadzonej przez prezesa Fundacji Q Marcina Kurnika, głos zabierali Magdalena Lewicka z NGO Forum Razem, która przedstawiła opracowany przez zespół dokument dotyczący zasad partnerstwa, Katarzyna Polowska oraz Elżbieta Mierzwa-Laba, które podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tego typu działalnością. Kolejnym elementem spotkania była dyskusja temat różnych form wolontariatu, w której udział wzięli zaproszeni goście. Zakończenie gali uświetniła młodzież z Harcerskiej Grupy Muzycznej „Będzie dobrze!” pod kierunkiem druhny Agnieszki Kosiorowskiej uczennicy naszej szkoły, prezentując publiczności kilka piosenek, które śpiewane są podczas harcerskich wyjazdów i obozów.

Tomasz Śpiewak