W piątek 15 grudnia 2023 r. w Pałacu Myśliwskim w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie odbyła się Gala wręczenia nagród dla laureatów konkursu „Etnodesign w nowoczesnym wydaniu” oraz prezentacja wyróżnionych projektów opierających się na wzornictwie lasowiackim. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek edukacyjnych z terenu województwa podkarpackiego. Oceniono 55 prac, spośród których komisja konkursowa nagrodziła 10 i wyróżniła 15 projektów. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica kl. 1 tc Wiktoria Paluszek. Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu i PZPW w Rzeszowie, we współpracy z tarnobrzeską Fundacją Artystyczną GA MON

Wiktoria Paluszek
Ewa Okinczyc