27 maja 2022 r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu DIG-MAN realizowanego przez uczelnię w ramach programu Erasmus+. Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentowali nauczyciele: Maria Jachyra, Zofia Sudoł, Paweł Garboś i Włodzimierz Samołyk oraz uczniowie klas trzecich technikum Daniel Wojdyło, Michał Rębisz, Dominik Ciejka i Rafał Kopeć.

Po oficjalnej części, którą poprowadził kierownik projektu pan dr inż. Roman Wdowik, cała grupa miała okazję zobaczyć pracownie i laboratoria uczelni na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Różnorodność prezentowanych pracowni była tak duża, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Dzięki przychylności władz uczelni, wykładowców i pracowników naukowych całe spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze.  Wyjazd był doskonałym sposobem na poznanie Politechniki Rzeszowskiej. Być może w przyszłości, ktoś z naszych absolwentów zostanie jej studentem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wizyta.

Z. Sudoł
M. Jachyra