Jak co roku, zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą edukacyjną ZS2 i do odwiedzenia naszej szkoły. O godzinie 9.00 ostatniego dnia kwietnia,  mogliśmy powitać w naszej szkole uczniów ze szkół podstawowych z Nowej Dęby, Krzątki, Tarnowskiej Woli, Woli Rusinowskiej, Majdanu Królewskiego i Chmielowa. Każda ze szkół mogła wytypować dwa zespoły, które uczestniczyły w Zawodach Sprawności Wojskowych „Komandos 2022” organizowanych przez Strzelców pod komendą p. Wojciecha Stępnia. Ósmoklasiści mogli wczuć się rolę  naszych Strzelców poznając zasady maskowania i kamuflażu, sygnały dowodzenia, sprzęt i wyposażenie mini –sekcji lekkiej piechoty oraz uczestniczyć  w konkurencjach sprawnościowych, łącznie z  rzutem granatem ćwiczebnym RG-42.  Reszta gości – oprowadzana przez naszych uczniów i nauczycieli – mogła w tym czasie zwiedzać szkołę. Każdy zespół uczestniczył w krótkich zajęciach, pokazach i prezentacjach organizowanych w pracowniach ekonomii, informatyki, automatyki, fryzjerstwa, CNC. Ósmoklasiści poznawali tajniki spawania metali, metrologii oraz działania licznych maszyn i urządzeń na których kształcą się na co dzień uczniowie ZS2. Każdy z gości mógł się wzmocnić korzystając ze słodkiej przekąski i napojów w kąciku gastronomicznym, by z nowymi siłami móc kibicować swojej drużynie, która na sali sportowej rywalizowała w konkursie wiedzy „1 z 10”. Prowadzący konkurs p. Tomasz Śpiewak  po zaciętych zmaganiach mógł ogłosić zwycięską drużynę, którą został 3- osobowy zespół ze szkoły podstawowej w Tarnowskiej Woli. Na sali sportowej pojawili się również triumfatorzy „Komandosa 2022”, w którym I lokatę zajęła drużyna ze SP nr 2 w Nowej Dębie, a kolejne miejsca SP Wola Rusinowska i SP Krzątka. W rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się Daniel Kosek (SP Krzątka) oraz Michał Miśkowicz (Wola Rusinowska) i Dominik Diegtiarenko (SP nr 2 Nowa Dęba).  Nagrody rzeczowe wręczyła zwycięzcom dyrektor ZS2 p. Bogumiła Małajowicz oraz dowódca JS p. Wojciech Stępień. Trzy godziny, które ósmoklasiści spędzili w naszej szkole minęły bardzo szybko. Zachęcamy do ponownego odwiedzenia naszej szkoły i pozostania w niej dłużej, już jako uczniów ZS2. Szkoły, która pozwala na wszechstronny rozwój młodego człowieka, przygotowuje do egzaminów zawodowych i maturalnych oraz kształci specjalistów z różnych dziedzin poszukiwanych na rynku pracy.

Zapraszamy do ZS2!

Foto: Maciej Zielińsk