29 września uczniowie klasy 3TA pod opieką wychowawczyni Pani Anny Strzelczyk i Pani dyrektor Bogumiły Małajowicz udali się na wycieczkę do dawnego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.
Muzeum jest jednocześnie Miejscem Pamięci ofiar jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości dokonanej przez niemieckich nazistów w latach 1940–1945. W obozie koncentracyjnym Auschwitz śmierć poniosło co najmniej 1 100 000 ludzi w tym Polaków, Żydów, Romów, sowieckich jeńców wojennych oraz tysiące ofiar innych narodowości. Wycieczka pokazała uczniom jak wyglądały obozy koncentracyjne w czasie II wojny światowej oraz w jakich warunkach ludzie musieli tam żyć i umierać. Była to bardzo ważna i poruszająca lekcja historii.