Uzyskanie objętości, asymetria, nieład artystyczny, peruki, warkocze to jedne z nielicznych słów określających fryzury historyczne. Na zajęciach praktycznych w naszej szkole uczniowie technikum fryzjerskiego wykonali stylizacje charakterystyczne dla danych epok typu starożytność, renesans, a także lat XX. Przy wykonywaniu danej fryzury ważny był dobór narzędzi, przyborów i ozdób. Fryzury kobiece tamtego okresu odznaczały się dużą różnorodnością. Proste, kręcone i falowane włosy noszono upięte w złote siatki, ozdobione perłami. Wczesne fryzury barokowe były zaś niskie, z poprzecznym przedziałkiem, fryzowaną grzywką i loczkami po bokach. Włosy z tyłu głowy zaczesane do góry tworzyły płaski kok. Nie lada wyzwaniem było wykonać taką fryzurę. Fryzjerzy podczas tworzenia fryzury kierowali się m.in. własną wyobraźnią i kreatywnością, a poprzez staranność i przykładną pracę uzyskali zadowalający dla nich efekt. Wiadomym jest, że fryzura staje się w pełni dopracowana, gdy odpowiednio się ją ucharakteryzuje. Uczniowie wykorzystali opaski, piórka, złote łańcuchy, a także apaszki by w pełni dopełnić swoją pracę. Na charakteryzację składał się również makijaż, który w zależności od epoki przybierał różne barwy, miejscami był mocniejszy a czasem mało widoczny. Poniżej przedstawiamy prace naszych uczniów, które bezapelacyjnie zasługują na zainteresowanie.