W dniu 15 marca uczniowie klasy 4tb – grupa ekonomiczna udali się na wycieczkę do Oddziału PKO Banku Polskiego w Nowej Dębie, której celem było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania banku, ofertą produktów bankowych dla klientów indywidualnych . W tajniki bankowości wprowadziła uczniów Dyrektor oddziału , która przeprowadziła z nimi ciekawą rozmowę na temat celu oszczędzania, kredytów, zabezpieczania pieniędzy oraz ich przeliczania, zasad postępowania w przypadku uszkodzonych banknotów. Zaprezentowała uczniom zasady funkcjonowania konta dla młodych poniżej 26 roku życia oraz bankowości mobilnej umożliwiającej obsługę rachunku przez telefon. Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się również o sposobach radzenia w niecodziennych sytuacjach pojawiających się w związku z obsługą konta.
Wycieczka była cenną lekcją ekonomii, podczas której każdy z uczestników poszerzył swoją wiedzę na temat bankowości.

Ewa Okinczyc