17 marca przypada jedno z najważniejszych irlandzkich świąt – Dzień Św. Patryka. Kulturowo, jest ono również popularne na całym świecie, w tym w Polsce. Z tej okazji 18 marca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Dniu Św. Patryka w formie Kahoota. Celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, tradycji i historii Zielonej Wyspy. Quiz Kahoot, poprowadzony przez p. Agnieszkę Romerowicz, a dotyczący zwyczajów w Dniu Św. Patryka oraz samej postaci Świętego, wpisuje się więc w poznawanie kręgu kultury anglosaskiej.
W konkursie wiedzy o Dniu Św. Patryka zwyciężyła klasa I Tc: Daniel Rozmus i Damian Tutka.
Drugie miejsce zajęła klasa III Ta: Kacper Grosiak i Jakub Wilk, zaś miejsce trzecie przypadło klasie II Ta: Bartosz Wilk i Karol Żak.
Drużyny popisały się imponującą wiedzą! Dekoracje wykonała Oliwia Kopeć z klasy I Ta. Oprawa fotograficzna Maciej Zieliński.
Przygotowanie i organizacja imprezy: panie Jolanta Miracka, Agnieszka Romerowicz, Ewa Okińczyc.