Od listopada  br. uczniowie klasy 4 tb – technikum ekonomiczne: Aleksandra Wojdyło, Martyna Szczur, Gabriela Drozdowska, Wiktoria Noetzel, Franciszek Tomczyk, tworząc zespół, rywalizowali ze szkołami z całej Polski w konkursie „Liga Sprawiedliwości”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach edukacji prawnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Celem Konkursu było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.
Zadaniem uczestników było rozwiązywanie zadań z zakresu prawa w różnorodnej formie co tydzień przez 10 kolejnych tygodni. Po ponad miesiącu zmagań i ambitnej walki ze  szkołami  z całej Polski naszemu  zespołowi  do kolejnego etapu zabrakło niewiele  punktów, ale trzeba przyznać, że była to niesamowita przygoda z prawem przez te tygodnie. Oprócz zdobytych punktów w poszczególnych rozgrywkach nasi uczniowie mogli przede wszystkim poczuć się jak prawdziwi prawnicy i rozwinąć niezbędne w tym zawodzie umiejętności analityczne, logicznego myślenia, poszukiwania informacji i wiele innych. 
Zespołowi należą się wielkie gratulacje za  zaangażowanie, ogrom wykonanej pracy i bardzo merytoryczne odpowiedzi do każdego z zadań. 
Ewa Okinczyc