Uczniowie z klasy czwartej technik informatyk i technik mechanik od 19 lutego  do 15 marca 2024 roku odbywają praktykę zawodową nie tylko w Portugalii, ale również na terenie Nowej Dęby i okolic w takich zakładach pracy jak: UNIDEZ  Sp. z o. o,  Zakłady Metalowe „DEZAMET S.A.”, Nadleśnictwo w Nowej Dębie, Mechanika Pojazdowa – Wulkanizacja oraz Firma SuWiTERM. Uczniowie pogłębiają zdobytą wiedzę i umiejętności zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy.  Mają szansę na pierwsze doświadczenie w swojej branży pod okiem doświadczonych pracodawców. Zaznajamiają się z nowymi obowiązkami, przyswajają zupełnie inny plan dnia niż do tej pory w szkole, zyskują nowe  umiejętności praktyczne i planują swoją przyszłość zawodową.
Dziękujemy pracodawcom za umożliwienie młodzieży odbycia tych praktyk w swoich firmach. Dziękujemy również opiekunom, doświadczonym specjalistom, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i rozwojem naszych uczniów – mamy nadzieję, że przyszłych pracowników tychże firm.