Z Portugalią nierozłącznie łączy się „3xF”: Football, Fado i Fatima. Do tego ostatniego miasta, jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Europie wyjechali nasi praktykanci na swą ostatnią już wycieczkę. Fatima, związana z objawieniami maryjnymi z 1917 r. przyciąga tysiące pielgrzymów z całego świata, którzy modlą się w sanktuarium i wędrują po miejscach związanych z Franciszkiem, Łucją i Hiacyntą. Taką możliwość mieli również i chłopcy  z 4 Ta spacerując wraz z innymi pielgrzymami  po alejkach wytyczonych w gajach oliwnych okolicznego miasteczka Aljustrel, gdzie mieszkały dzieci z Fatimy. Kolejnym i ostatnim celem wycieczki była  Aveiro – ogłoszone  Portugalskim Miastem Kultury 2024. Niezwykle klimatyczne miasteczko urzekło naszych praktykantów do tego stopnia, że niektórzy – tak jak Tomek  czy Kacper– pragnęli zostać tu na kolejne, długie godziny,  wędrując po rozświetlonych wiosennym słońcem plątaninie uliczkach „Portugalskiej Wenecji”