W środę 17.04.2024 r. zakończyła się kolejna edycja Szkolnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej halowej. W walce o tytuł mistrzowski rywalizowało ze sobą dziesięć zespołów klasowych: 5TA, 4TA, 2 BS, 5TB, 2TA, 2TC, 3TB, 1 TB, 3TA oraz 2TB. Po 62 dniach od meczu inaugurującego przyszedł czas na wielki finał, w którym spotkały się reprezentacje klas 3 TA i 2 TA.
 
Klasa 2 TA przystąpiła do meczu finałowego w następującym składzie: Wilk Bartosz (C), Wilk Kamil (B), Kruszyna Jakub, Miśkowicz Michał, Mikołajczyk Kacper. Rolę rezerwowych pełnili Żak Karol i Bartosz Sudoł. Klasa 3 TA natomiast na występ w finale oddelegowała następujących zawodników: Kurzawa Patryk (C), Grosiak Kacper (B), Wilk Jakub, Wilk Karol, Gerba Jeremiasz. Rolę rezerwowych pełnili Koćwin Jakub i Staniec Paweł. Po bardzo zaciętym i pełnym emocji meczu, który zakończył się wynikiem 5:6, tytuł Mistrza Szkoły wywalczyła klasa 2TA.
 
Mecz ten można podzielić na dwie różne części. Do 16 minuty to 2TA kontrolowała przebieg spotkania i narzucała warunki gry. Jednak od wspomnianej wcześniej 16 minuty, mecz finałowy diametralnie zmienił swoje oblicze. Zawodnicy 3TA odzyskali chłodną głowę i w 3 minuty zdołali zdobyć 3 gole. Wówczas rezultat na tablicy wyników ze stanu 2:6 błyskawicznie uległ zmianie na 5:6. Ostatnia minuta finału to prawdziwa gra nerwów i pokaz bramkarskiego kunsztu. Gracze z 3TA nie przestawali atakować jednak w bramce przeciwników spotkali się z tak zwaną ścianą. Fenomenalną interwencją na 20 sekund przed końcem spotkania to właśnie bramkarz 2TA zapewnił swojej klasie zwycięstwo w regulaminowym czasie gry.
 
Na podium turnieju znalazła się również klasa 1 TB pokonując w meczu o 3 miejsce przeciwników z klasy 4 TA. Mecz ten zakończył się wynikiem 7:3.
 
Podczas tegorocznej edycji Szkolnej Ligi Mistrzów poza rozgrywkami drużynowymi odbywała się również rywalizacja indywidualna. A mianowicie klasyfikacja króla strzelców. Po wszystkich 24 meczach turnieju, dwóch zawodników – Pyryt Kamil (4TA) i Kurzawa Patryk (3TA) posiadali na koncie taką sama liczbę goli i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W konkursie jedenastek lepszy okazał się Patryk Kurzawa i to właśnie on z ilością 17 bramek został królem strzelców Szkolnej Ligi Mistrzów 2024.
 
Gratulujemy wszystkim wyniku sportowego, a w szczególności zwycięzcom turnieju klasie 2TA. Jednak nie należy zapomnieć o zawodnikach z 3TA, którym nie zabrakło ambicji, woli walki i chęci gry do końca.
JW