Za nami Dzień Otwarty ZS2 2024. To zawsze wyjątkowy dzień w naszej szkole. Na przybycie gości – uczniów klas ósmych z okolicznych szkół – przygotowani byliśmy na długo przed godziną 9.00, kiedy to pojawili się uczniowie ze szkól w Nowej Dębie. Wkrótce dołączyli do nich młodzi ludzie ze szkół w Majdanie Królewskim, Komorowa, Huty Komorowskiej, Jadachów i Klatek. Gości na hali sportowej przywitała p. dyrektor Bogumiła Małajowicz wraz z p. wicedyrektorem Wojciechem Stępniem. Zaprezentowane zostały kierunki kształcenia w naszej szkole, kalendarium bogatego w wydarzenia bieżącego roku szkolnego oraz filmy obrazujące udział naszych uczniów w praktykach zagranicznych Erasmus + oraz ich udział w obradach parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Przez kolejne dwie godziny, ośmioklasiści podzieleni na małe grupy pod opieką naszych uczniów poznawali szkołę i warsztaty szkolne. Obserwowali przebieg procesów produkcyjnych na pracowniach tokarek konwencjonalnych i CNC, modelowanie fryzur na pracowni fryzjerskiej, schematy konstrukcyjne na pracowniach automatyki i urządzeń odnawialnych,  urządzenia pomiarowe oraz automaty na pracowni spawalniczej. W szkole zgłębiali zagadnienia ekonomii i informatyki, poznawali efekty działania drukarek 3D i sprawdzali swe umiejętności strzeleckie na strzelnicy szkolnej. Każda z grup przechodziła między stanowiskami zawodowymi na „Miasteczku zawodów” na hali sportowej i kosztowała pyszności z różnych krajów Unii Europejskiej na stanowiskach Erasmusa+. Po korytarzach rozchodziły się piękne zapachy świeżo pieczonych gofrów, które można było konsumować w rytm charakterystycznych dla ‘Nirwany” riffów gitarowych wybrzmiewających z sali 22, gdzie swoje możliwości pokazywał zespół muzyczny. Dodatkową atrakcją była możliwość zdobycia nagród za odgadnięcie hasła kryjącego się za zlokalizowanymi w różnych częściach szkoły kodami QR.  Podsumowaniem Dnia Otwartego było ponownie spotkanie na hali sportowej, gdzie nastąpiło wręczenie nagród za konkursy językowe, nagrody dla najlepszego strzelca i losowanie nagród ufundowanych przez  firmę Feniks Contact i Dyrektora Szkoły za konkurs QR.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji Dnia Otwartego.

Foto: Mariusz Wołosz