Pod koniec lat sześćdziesiątych pojawiła się „kolorowa moda” tj. moda na jaskrawe kolory, pełne swobody, luźne, oversizowe stroje ozdabiane w etniczne wzory, dodatki hand made  i fryzury: misternie plecione warkocze, przepaski z rzemyków lub  swobodne półdługie lub długie włosy, proste, falowane lub kręcone miały opadać na ramiona i plecy.

Rozpoczęła się wówczas rewolucja kulturowa w Europie i USA. Buntownicze pokolenia zaczęły tworzyć antymodę potocznie nazywaną ruchem lub stylem hippisowskim lub hippie. „Dzieci kwiaty” – bo tak powszechnie mówiono na hippisów zmienili podejście dla potrzeb człowieka i jego wyglądu. Najważniejsze dla nich w życiu były: pokój, miłość i kwiaty.

Uczniowie  3 kl. Technikum Usług Fryzjerskich: Daniel, Wiktoria, Weronika, Agnieszka, Martyna, Alicja, Ewelina i Paula zainspirowani tym stylem stworzyli wspaniałe stylizacje, zwracając uwagę na wszystkie detale począwszy od  włosów poprzez strój na makijażu kończąc.

Renata Skowrońska