Rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Pszczoły a nasze życie”. Temat konkursu obejmował życie pszczół i ich nieocenioną rolę, jaką odgrywają w środowisku naturalnym. Mając na uwadze  potrzebę ochrony środowiska naturalnego, konkurs ten miał pogłębić świadomość uczestników na temat dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą pszczoła, zachęcić do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów oraz uświadomić zakres zagrożeń wynikających z masowego ich ginięcia. Z uwagi na różnorodność i ilość prac, jakie wpłynęły na konkurs, jury po długotrwałych obradach wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:

 1. Szkoła podstawowa
  • I miejsce – Brigida Kopeć SP Majdan Królewski
  • II miejsce – Andżelika Furtek SP Spie
  • III miejsce – Emilia Tomczyk SP Spie
  • III miejsce – Martyna Szpyt SP Tarnowska Wola

2.  Szkoła ponadpodstawowa

 • I miejsce – Martyna Szczur – kl. 4 tb ZS2 Nowa Dęba
 • I miejsce – Bartosz Posłuszny – kl. 2 tb ZS2 Nowa Dęba
 • II miejsce – Katarzyna Kodyra – kl. 1 ZS1 Nowa Dęba
 • II miejsce – Anna Sęk – kl. 1tc ZS2 Nowa Dęba
 • III miejsce – Mateusz Wdowiak – kl.2 tb ZS2 Nowa Dęba

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone podczas Dni Otwartych szkoły 24 kwietnia 2024 r.

Ewa Okinczyc
Beata Sado