Światowy Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od w Polsce od 2011r. 1 marca ma być dniem, w którym wspominamy wszystkich tych, którzy po II wojnie nie złożyli broni i kontynuowali walkę z wszechobecnymi w Polsce sowieckimi okupantami. Formą upamiętnienia żołnierzy, którzy przez komunistów mieli zostać wymazani z historii, jest bieg na dystansie 1963 metrów. Liczba ta, w sposób symboliczny przypomina rok, w którym zginąć miał Józef Franczak – ostatni z walczących żołnierzy podziemia. W ubiegłym roku nasi uczniowie przebiegli wspomniany odcinek na trasie wokół szkoły. Tegoroczna edycja jest imprezą miejską, w której uczestniczy młodzież szkół podstawowych i średnich, przedstawiciele instytucji i firm oraz żołnierze. Nie mogło tu zabraknąć ZS2 – w biegu wzięło udział 100 naszych uczniów, którzy po zakończeniu biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.