Tak można nazwać naszych uczniów, którzy już od dwóch tygodni doskonalą swe umiejętności na praktykach zawodowych w Portugalii. Mechanicy i informatycy znają już doskonale swój rozkład dnia. Po śniadaniu busy firmy koordynującej szkolenia rozwożą chłopców z 4 Ta do miejsc praktyk. Są to zakłady ze sprzętem komputerowym oraz zakłady produkcyjne w okolicach Póvoa de Varzim. W firmach mają swojego opiekuna – tutora, który wskazuje zadania na dany dzień. Każdego dnia pracy, zgodnie z miejscową tradycją jest czas na lunch. Po zakończeniu pracy wszyscy spotykają się w swoich pokojach na odpoczynek. Przed i po kolacji, jest czas na spacery po mieście i po plażach Atlantyku. Jedyny dłuższy odpoczynek można zaplanować w sobotę lub niedzielę. Drugi z tych dni, zgodnie z harmonogramem, przeznaczony jest na wycieczki krajoznawcze północnej Portugalii.