Ten rok szkolny był bogaty w wyjazdy zagraniczne. We wrześniu po uzyskaniu grantu ministerialnego grupa ponad 40 uczniów zwiedzała Czechy, Niemcy, Luksemburg i Francje z Paryżem. W kolejnym miesiącu w ramach Erasmusa+ nasi praktykanci pojawili się  we Włoszech i w Portugalii, do której powrócili na  przełomie lutego i marca. 

Kolejną okazją do poznania Europy była podróż  do Strasburga w ramach programy Euroscola. Po długiej podróży (blisko 1300 km) grupa 24 uczniów zatrzymała się w Stuttgarcie w Niemczech, gdzie ulokowane są fabryki gigantów motoryzacji – Porsche i Mercedesa. Każda z tych firm ma swoje muzeum gdzie prezentuje historię marki od założenia do czasów współczesnych. Jeśli muzeum Porsche zapiera dech w piersiach to wystawa Mercedesa ulokowana na kilku piętrach (zwiedzanych od ostatniego pietra) odbiera wręcz mowę wielbicielom czterech kółek. Następnego dnia czekał nas pobyt w Parlamencie Europejskim, wieczorem zaś, spacer po starówce  Strasburga wpisanym na listę UNESCO.