31 maja 2022 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w II Ogólnopolskim Forum Doskonalenia Kadry Oświaty – Edukacja wobec wyzwań przyszłości. Honorowy Patronat nad forum objął:  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawieckiego, Minister Edukacji i Nauki  Przemysław Czarnek oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Forum poprowadziła p. Krystyna Wróblewska – dyrektor PZPW w Rzeszowie, a uroczyste otwarcie Premier Rządu RP Mateusz Morawicki. Głos zabrali także zaproszeni goście m.in. Piotr Mazurek; pełnomocnik Rządu ds. polityki Młodzieży, prof. dr hab. Wodzisław Duch, prof. dr hab. Jan Fazlagić, prezes zarządu BGH Beata Daszyńska-Muzyczka oraz komendant główny OHP Małgorzata Zwiercan. Forum to podzielone było na dwa obszary; moduł dla ucznia „Zostań w ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą” oraz panel dyskusyjny. W części poświęconej dla uczniów przeprowadzony został konkurs poświęcony przedsiębiorczości. Mimo ogromnej konkurencji (ok. 200 uczniów z podkarpackich szkół), stresu i emocji, nasza uczennica z klasy 3TB technik ekonomista – Gabriela Młynarska zdobyła 1 miejsce! (otrzymując tablet i lokalizator). Na zakończenie uczestniczyliśmy w wykładach o edukacji wobec sztucznej inteligencji, o szkole przyszłości, o  kobietach sukcesu na cały  świecie oraz  o największych przedsiębiorcach naszego regionu i ich drodze do sukcesu. Dokonując podsumowania można pokusić się o stwierdzenie, że każdy może osiągnąć sukces, dochodzi się do niego małymi krokami i nie trzeba mieć wielkich pieniędzy na start – wystarczy wytrwałość, zaangażowania, pasja i wiara w to   co się robi.

Gabrieli gratulujemy sukcesu, a wszystkim marzącym o własnym biznesie wiary we własne siły.

Renata Skowrońska