
W dniach 11 – 15 lutego 2026 r. strzelcy z naszej jednostki wzięli udział w zimowym obozie szkoleniowym. Bazą szkolenia było Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach. W szkoleniu udział wzięło 23 strzelców z wszystkich roczników. Tematyka jak zwykle była bardzo rozbudowana: taktyka lekkiej piechoty w terenie leśnym, pierwsza pomoc przedmedyczna (w tym również elementy pierwszej pomocy na polu walki), topografia oraz podstawy strzelectwa. Taki wyjazd to nie tylko czas poświęcony szkoleniu, ale również szeroko pojęta integracja, która jest bardzo poważnie traktowana w naszej jednostce. Szkolenie w warunkach zimowych miało swój urok, na zaangażowanie strzelców nie można było narzekać.
Dowództwo JS 2043 kieruje szczere i gorące podziękowania dla wszystkich osób, które wsparły organizację naszego wyjazdu: Paniom Iwonie Strojek (dyrektor SOK Nowa Dęba) i Justynie Tłusty (CKL w Cyganach), księdzu Tadeuszowi Ziętkowskiemu oraz Pani Bogumile Małajowicz ( dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie) za zrozumienie potrzeb młodych ludzi, wszystkim rodzicom naszych strzelców, którzy zawsze mają dla nas dobre słowo.
Słowa podziękowania dla kadry dowódczej Jednostki, bez zaangażowania których, taki wyjazd byłby niemożliwy do zrealizowania. Byli to: David Zięba – zastępca dowódcy JS 2043 Nowa Dęba (dowódca zgrupowania), Patryk Głód (logistyka), Karol Kamiński (instruktor pierwszej pomocy). Podziękowania należą się również uczniom z klas maturalnych, Maciejowi Zielińskiemu i Konradowi Tomczykowi, młodszym instruktorom, którzy wspomogli proces szkolenia.
Wszystkich uczniów klas ósmych, chętnych do wstąpienia w szeregi naszej Jednostki, która działa przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie, zapraszamy od września, kiedy ruszy rekrutacja na rok szkolny 2026/2027. Osobą odpowiedzialną za działalność Strzelca w szkole jest Pan Wojciech Stępień, wicedyrektor szkoły (numer kontaktowy 696 035 211). Szkoła w swojej ofercie ma również zajęcia w ramach programów ministerialnych, to jest Oddział Przygotowania Wojskowego (pod kątem służby w Wojsku Polskim). Wszystkie dodatkowe informacje dostępne w szkole.
