Uczniowie klasy 2Ta przywitali „Przemysłową Wiosnę” 22 marca na Targach Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. To już XVII edycja tej imprezy organizowanej w Kielcach. Nasi uczniowie znaleźli się w centrum ogromnej pracującej fabryki, którą na cztery dni stają się hale Targów. Większość obrabiarek można zobaczyć podczas działania, a wystawcy pokazują wszystko to, co mają najlepsze do zaoferowania. Nasza uwaga skupiła się głównie na wieloosiowych centrach tokarskich i frezarskich oraz oprzyrządowaniu do nich. Targi dają możliwość porównania wyrobów wielu producentów w jednym miejscu zwłaszcza rzeczywistych wymiarów maszyn. Swoją produktywność i ergonomię potwierdzili producenci obrabiarek z Japonii natomiast wyjątkowe oprzyrządowanie w tym precyzyjne uchwyty z szybką wymianą szczęk zaprezentowała firma z Niemiec. Nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci centrum tokarskiego, które wzbudziło wśród naszych uczniów zainteresowanie z uwagi na to, że posiadamy już obrabiarki tego producenta.

Krzysztof Nadajewski, Włodzimierz Samołyk