Po raz kolejny UNIDEZ Sp. z o. o. z Nowej Dęby  udzielił  cennego wsparcia Zespołowi Szkół nr 2. Tym razem firma doposażyła  szkolną pracownię automatyki o urządzenia niezbędne do kształcenia przyszłych automatyków. Są to min:  nowe przekaźniki, styczniki, czujniki, elektrozawory rozdzielające, reduktory temperatury, przetworniki i czujniki temperatury oraz przetwornik ciśnienia i siłownik  pneumatyczny – wszystko warte 10 tysięcy złotych.

UNIDEZ to firma specjalizująca się główne w cięciu laserowym, wykrawaniu, gięciu, gratowaniu, śrutowaniu, spawaniu i montażu elementów, głównie ze stali nierdzewnej i stali czarnej. Firma oferuje kompleksowe usługi związane z wyposażeniem zakładów produkcyjnych w konstrukcje stalowe, specjalizuje się również w projektowaniu, produkcji oraz montażu różnego rodzaju komponentów stalowych wspomagających linie technologiczne ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu spożywczego.

Współpraca UNIDEZU z Zespołem Szkół nr 2 w Nowej Dębie trwa od wielu lat i polega m. in. na  organizacji staży i zajęć praktycznych na terenie zakładu. W ramach praktyk zawodowych firma szkoli uczniów kształcących się na kierunku technik mechanik CNC. Jak podkreśla dyrektor szkoły Iwona Strojek, tego typu zajęcia pogłębiają i doskonalą umiejętności praktyczne przyszłych mechaników na różnych stanowiskach pracy. Dzięki współpracy z zakładem, zawsze dbającym o wysoką jakość praktyk zawodowych,  uczniowie mają dostęp do najnowocześniejszego parku maszynowego,  poznają najnowsze rozwiązania technologiczne, poszerzają swoją wiedzę i umiejętności oraz zdobywają doświadczenie zawodowe niezbędne na rynku pracy.

Od kilku lat z nowoczesnego parku maszynowego firmy, korzystają także uczniowie kształcący się na kierunku technik automatyk, którzy na terenie zakładów odbywają  zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

– UNIDEZ jest otwarty na potrzeby edukacyjne naszej szkoły. Wspiera nas, kiedy tego potrzebujemy – podkreśla Iwona Strojek. – Pokazuje uczniom nowe rozwiązania technologiczne oraz wspomaga innowacyjne podejście do nauki zawodu.  Firma wskazuje możliwości rozwoju szkoły i doradza przy planowaniu  nowych kierunków kształcenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy, planujemy od nowego roku szkolnego kształcić w zawodzie-technik spawalnictwa – dodaje dyrektor szkoły dziękując zarządowi UNIDEZU za okazaną życzliwość i pomoc rzeczową.

ZS 2