Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie został laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”!

Oznacza to, że trafiła do Nas mobilna pracownia komputerowa składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw jest uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który może być wykorzystywany na różnych przedmiotach.

Konkurs, w którym wygraliśmy nagrodę odbył się w czerwcu 2023 r. Organizatorem była  Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Konkurs był organizowany w ramach projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.
W ramach konkursu pt.: Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy, uczniowie wzięli udział w szkoleniu, a następnie została przygotowana praca konkursowa, której autorem jest Krystian Panek – uczeń klasy 5tb uczący się na kierunku technik informatyk. Opiekunem konkursu z ramienia szkoły była pani Maria Jachyra.
Następnie opublikowaliśmy pracę w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem.

Gratulujemy Krystianowi kreatywności i pomysłowości. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach szkolnych i ogólnopolskich.