Zgodnie z planem, praktykanci Erasmusa+ wykorzystują wolne od zajęć dni na poznanie kraju goszczącego. W niedzielę 3 marca, cała grupa zwiedzała z przewodnikiem dwa wyjątkowe miasta północnej Portugalii. Braga to jedno z najstarszych miast w Portugalii, które ze względu na niezwykłe bogactwo historyczne i przyrodnicze zostało wpisane na listę UNESCO. Opisy Bragi typu: „Portugalski Rzym”, „Miasto arcybiskupów”, „Miasto baroku”, „Miasto młodzieży” czy też „Czarujące miasto”   dobrze oddają wyjątkowy klimat tej metropolii. Równie niezwykłe i wyjątkowe dla historii Portugalii jest Guimarães, również znajdujące się na liście UNESCO. Rolę miasta, związanego z pierwszymi władcami państwa i kształtowaniem się tożsamości narodowej dobrze oddaje napis witający turystów „Tu narodziła się Portugalia”.
Po długiej wędrówce po plątaninie uliczek, placów, kościołów, zamków i pałaców, praktykanci wracają do hostelu. Jutro rozpoczyna się kolejny tydzień praktyk.