23 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem olimpiady jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych . Uczestniczyło w nim 24 uczniów – grupa ekonomistów  z kl.2tb, 3tb, 3td. Do II etapu zakwalifikowali się: Martyna Szczur z kl. 2 tb, Przemysław Głód z kl. 3 tb, Julia Krelska z 3 td. Gratulujemy zwycięzcom  i życzymy powodzenia w następnym etapie.

Olimpiada została poprzedzona realizacją projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – „ Lekcje z ZUS”  na zajęciach prowadzonych przez E. Okinczyc oraz R. Skowrońską. Uczniowie uczestniczyli  w lekcjach dotyczących m.in. roli ubezpieczeń społecznych, ich historii, systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce, rent i emerytur,  sposobów rozliczeń z ZUS.

Ewa Okinczyc