Akcja „Cukierek albo psikus”

Halloween to święto, które największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych i jest  to świetna okazja do zabawy, psikusów i maskarady. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz więcej wielbicieli i jest traktowana jako nieszkodliwa i niewinna zabawa. Halloween co roku wypada o tej samej porze, a dokładniej 31 października. Nazwa Halloween to skrót od All Hallow Even, który oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, podczas której ludzie odprawiali modły za zmarłych.

Jak co roku, ZS 2 także przyłączyła się do tej zabawy.  Młodzież poprzebierała się w postaci z bajek, z horrorów czy zaczerpnęła inspiracje z internetu. Wszystkie przebrane osoby w tym dniu były zwolnione z pytania, a najlepiej przebrana osoba dostała nagrodę ufundowaną przez Panią Dyrektor.

Była to też świetna okazja – zgodnie z naszą tradycją do zbiórki cukierków dla Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Kto zapomniał przynieść słodkości mógł także złożyć datek pieniężny, z którego zakupiliśmy dodatkowe słodycze. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą szlachetną akcję.
SU